یکشنبه 30 خرداد 1400   21:10:46
1397/4/6 چهارشنبه

امكانات صفحه
 • ارسال به دوستان
 • اضافه كردن به ليست دلخواه مرورگر
 • تعيين صفحه پيش فرض مرورگر
 • چاپ
 • آر.اس.اس
 • آمار بازدید
  تعداد بازدید از سایت: 43683580
  تعداد بازدید این صفحه: 312296
  در امروز: 29084

نام ارسال کننده :  
ایمیل ارسال کننده:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
کد تصویری :
 
1400/2/4 شنبهآموزش و فرهنگ سازی:
کمترین زباله را تولید نماییم
زمین خانه ماست و ما در برابر آن مسئولیم.

 
خانواده اولین نهادی است که کودک وارد آن می شود و اولین درسهای زندگی را در محیط خانواده یاد میگیرد. متاسفانه چون همیشه کاری که وظیفه خودمان هست را مسئولیت اشخاص دیگری می‌دانیم، هیچ وقت به آن چه که شایسته ‌اش هستیم نمی‌رسیم یا خیلی دیرتر میرسیم و یا شاید هرگز به آن نرسیم.
البته ماهی را هر وقت از آب بگیریم تازهست! ما هم اگر بخواهیم و از حالا شروع کنیم، حتما به نتیجه ی لازم خواهیم رسید. برای آشنایی کودک با محیط زیست و حفاظت محیط زیست، اصلا لازم نیست کارهای عجیب و غریب و پیچیدهای انجام بدهیم.
متاسفانه بخش زیادی از زبالههای تولیدی، شامل زبالههایی است که در مسافرت یا تفریح در طبیعت تولید میکنیم. کار به جایی رسیده که طبیعت گردهای واقعی که دغدغههای محیط زیستی دارند، از معرفی مکانهای جدید و بکر به دیگران خودداری میکنند؛ چرا که به محض ورود گردشگرها، دیگر اثری از آن طبیعت ناب و بکر باقی نمانده و با کوهی از زباله مواجه میشویم. چه باید کرد؟

کمترین زباله را تولید کنیم:

میتوانیم در سفرهایمان از مواد، وسایل و مواد غذایی استفاده کنیم که کمترین زباله رو تولید کند و تا جایی که میشود از ظرفها و بطریهای پلاستیکی استفاده نکنیم، چون آسیبهایی که مواد پلاستیکی به طبیعت وارد میکنند، جبران ناپذیر خواهند بود.

زبالهها را جمع آوری و به مخازن مکانیزه اضطراری برسانیم:
تا جای ممکن زباله‌هایتان را به نزدیک ترین مخازن مکانیزه اضطراری پسماند منتقل نمایید. شما می‌توانید با کمترین هزینه به مقدار نیاز کیسه زباله خریداری کنید و همیشه همراه خودتان داشته باشید تا اگر زبالهای تولید کردید، آن را داخل کیسه زباله بریزید یا حتی اگه در مسیر زبالهای دیدید جمعآوری کنید تا در نزدیکترین سطل زبالهای که مشاهده کردید بریزید.

چهره طبیعت را زشت نکنیم:

خیلی از ما زباله‌های تر خودمان را با فکر برگشت‌ پذیر بودن به طبیعت و قابل بازیافت بودن آن، در طبیعت رها میکنیم و چهرهی زیبای طبیعت را به راحتی زشت میکنیم. بهتر نیست زباله ها را در دو کیسه جداگانه بریزیم تا وقتی که به شهر رسیدیم آنها را داخل سطلهای زباله مناسب قرار بدهیم؟!

هیچ اثری در طبیعت به جا نگذاریم:

بهتر است سعی کنیم همان طور که پا به طبیعت گذاشتیم، همان طور هم از آن خارج شویم، بدون تولید حتی یک زباله، البته ممکن است عدهای قبل از ما طبیعت رو آلوده کرده باشند و درست همین جاست که اگر ادعا می‌کنیم دغدغه‌ی زیست محیطی داریم، باید تا جایی که می‌توانیم به جمع آوری زباله‌های رها شده در طبیعت بپردازیم؛ چرا که زمین خانهی ماست و ما در برابرآن مسئولیم.

كلمات كليدي : معاونت خدمات شهری و محیط زیست , شهرداری کرج , آموزش شهروندی

نسخه قابل چاپ
بيشتر
تعداد بازديد اين صفحه: 312296
تعداد بازديد کنندگان سايت: 43683580 تعداد بازديد زيرپورتال: 420249 اين زيرپورتال امروز: 384 سایت در امروز: 29084 اين صفحه امروز: 328
1395/5/30 شنبه
کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری کرج می باشد.